16.kapitola - Brumbálova novinka

4. června 2007 v 19:56 | moreen |  Známá neznámá
sliby se maj plnit o vánocích.. to byl vtip. já je plnim včas. řeklo se, že na novou kapču stačí šest komentů, takže ji tu máte. psala jsem to na několikrát, takže pokud by to nebylo zrovna podle vašich představ.. klidně kritizujte, já se z toho nesložim :o)
všem co komentujou děkuju, komentujte dál =) pořád platí minimálně šest komentů..

Uběhlo pár týdnů, byl říjen a Mell byla stále bez přátel. Dosud se nikdo z nich nepřekonal, aby se tomu druhému omluvil. A protože Mell byla odmalička tvrdohlavá, nehodlala udělat první krok sama.
Bylo jí trochu smutno, ale Draco jí to vynahrazoval, jak se dalo. Scházeli se na místě, kde se poprvé potkali, tedy na mýtině u lesa. Draco se pokaždé objevil jako černý levhart. Mell s sebou brala i Merlina, aby měl taky nějaký ten zdravý pohyb.
V pondělí si Brumbál sjednal u snídaně ticho. Povstal a slavnostně prohlásil: "Milí přátelé, došel jsem k názoru, že by nebylo špatné uspořádat ples. Před dvěma lety se výborně osvědčilo pravidlo účasti jen čtvrtých ročníků a výše, takže v něm budeme pokračovat. Jelikož nás čekají těžké roky, trochu zábavy neuškodí, a proto se u příležitosti Svátku všech svatých bude konat Maškarní ples. Oznamuji to předem, abyste měli dostatek času na vymyšlení masek."
Mell dobře chápala, co znamenají ty 'těžké roky'. Loni došlo k souboji na Ministerstvu kouzel mezi bystrozory a Pánem zla. Tím se oficiálně potvrdil jeho návrat a všem bylo jasné, že začne přibývat útoků na kouzelnické i mudlovské rodiny.
Po Brumbálově proslovu bylo chvilku ticho a pak náhle propukl všeobecný ruch. Nižší ročníky byly zklamané, že se na ples nedostanou, nicméně stále mohli doufat, že je pozve někdo ze starších. Starší studenti se překřikovali a dohadovali o nastávající události.
Jen Mell seděla potichu sama u stolu. Přemýšlela, za co půjde, tedy pokud jí někdo pozve. Dracem si nemohla být jistá. Sice jí měl rád, to věděla na sto procent, ale sejít se takhle na veřejnosti.. Kdo ví, bude mít Draco tolik odvahy? Pro Mell by to nebyl nejmenší problém, ona už své přátele ztratila. Jenže co by se stalo, kdyby se vážená rodina Malfoyů dozvěděla, že se jejich syn schází s dívkou z Nebelvíru?
Koneckonců má ještě čas. Ono se to nějak vyřeší. Třeba to dopadne úplně jinak. Mell se rozhodla, že si tím teď nebude lámat hlavu. Už takhle si musela máknout, aby dorazila na Obranu včas. Pořád se ještě věnovali přemisťování. Mell se za týden zlepšila natolik, že se bez problémů ocitla v druhé obruči. Teď už chodila na pondělní hodiny jen z povinnosti.
"Tak jak to vidíš?" zeptala se Mell svého přítele v úterý večer. Byli venku, Merlin pobíhal okolo a Mell s Dracem se ruku v ruce procházeli po kraji Zapovězeného lesa. Protože sem nikdo nechodil, měli jistotu bezpečí.
"Co mám vidět?" odpověděl jí Draco otázkou.
"No ty včely, co ti právě ulítly," pokusila se Mell o vtip. To neměla dělat.
"Jak se opovažuješ urážet mě, Draca Malfoye?" zareagoval Draco jako správný Malfoy. Věděl, že takhle Mell dokonale vytočí. Dlouho mu to ale nevydrželo, přeci jen zachovat chladnou hlavu v přítomnosti téhle hnědovlásky se nepovedlo ani k veřejnosti chladnému členovi slavného černokněžnického klanu. "To si vypiješ, ty jedna malá potvůrko," otočil se na ní, povalil ji do trávy a začal lechtat. Za tu dobu, co byli spolu, už věděl, co na ni zabírá.
"Dra- Draco," snažila se ho mezi záchvaty smíchu zastavit. Nakonec jí zbyla jediná možnost, jak Draca přesvědčit, aby s tou nesmyslnou hrou přestal. Převalila se na něj a jemně ho políbila na rty. Podle očekávání ho přešla chuť na jakékoliv další pošťuchování a raději se věnoval Mell jako své holce. Polibky nabývaly na síle, a tak to Mell musela, přestože o to ani při nejmenším nestála a dalo jí to hodně sebezapírání, zarazit. Odtrhla se od svého miláčka a posadila se vedle něj na zem.
"Co jsi potřebovala?" uvědomil si Draco po chvíli, když už byli oba zase v normálním stavu.
Teď zas vypadala Mell jako cvok. Neměla ponětí, o čem Draco mluví. Po chvilce jí to docvaklo, což bylo doprovázeno hlasitým plesknutím do čela. "Jo už vim. Poslouchal jsi Brumbála? Myslela jsem, jak to vidíš s tím plesem," konečně ze sebe vysypala.
"Noo," protáhnul Draco. Nevěděl co říct. Nechtěl Mell zklamat, moc rád by s ní na ten ples šel a všem ukázal, jak krásnou má dívku. Chtěl jí dokázat, že ji miluje víc, než by si kdy dřív mohl představit.
"Nemusíš mi odpovídat," odpověděla mu Mell vzápětí, když viděla, že se nemá k jednoznačné odpovědi. Bylo jí to trochu líto, i když dopředu počítala s tím, že to nebude jednoduché.
"Počkej, něco by šlo," usmál se najednou Draco se záhadným výrazem na tváři. V ocelově šedých studánkách mu zářily rozpustilé jiskřičky a Mell věděla, že se něco děje.
"Copak chystáš?" zeptala se netrpělivě. V tu chvíli se objevili jiskřičky i v jejích čokoládových očích. "Tak mě nenapínej, Draco Malfoyi, nebo si to schytáš. Jak se dostanem na ples, aby to nevyvolalo veřejné pobouření?"
Protože nehrozilo, že by Mell někdo v jejím volném čase rozptyloval (s výjimkou Draca:o)), byla plně připravena do školy. Kromě učení a psaní domácích úkolů ji ani nic jiného nezbývalo. Tedy chodila venčit Merlina, pravidelně navštěvovala skřítky v kuchyni a taky si našla čas na svoje kreslení, jenže tomu se nemohla věnovat věčně.
Ples se blížil a přípravy byly v plném proudu. Zatím nebylo ještě nic vidět, ale Mell tušila, jak všichni vymýšlí, jak ohromit ostatní. Mell se musela pokaždé pousmát, když si vzpomněla na jistý večer a rozhovor s jistým aristokratickým mladíkem. Ona se o žádné přípravy starat nemusela. Vše zařídí její dokonalý princ, jak ho v duchu nazývala.
"Auu," zařval najednou někdo v Mellině blízkosti. "To nemůžeš dávat bacha, Bryantová?" ozval se poněkud naštvaný hlas.
Mell se ohlédla a spatřila Pottera. Řekla jenom "Sorry," a upalovala dál. Čekalo na ni jedno moc milé dostaveníčko.. Lektvary se Snapem =) Protože opět zaspala (pokolikáté už?), musela utíkat směrem ke sklepení. Poslední dobou už se jí dařilo celkem vstávat včas, jenže včera večer to trochu přehnala. Zase vysedávala dlouho do noci v astronomické věži a do postele se dostala pozdě v noci. 'Vlastně denska ráno,' pomyslela si a zrychlila tempo na maximum.
"Slečno Bryantová, jdete pozdě," oznámil Mell přede dveřmi učebny profesor Snape.
"Ale pane profesore," snažila se protestovat, "vždyť vy taky ještě nejste v učebně." Varovný pohled profesorových očí jí měl včas upozornit, ať svoje myšlenky nerozvíjí nahlas. Jenže Mell byla rozjetá a tak..
"Uděluji vám školní trest za vaši neomalenou drzost, slečno Bryantová," řekl a Mell sklaplo. Tohle nečekala. Vždyť vlastně ani nic neudělala a on ji hned napaří trest! "A abych nezapomněl, srážím Nebelvíru pět bodů za vaši nedochvilnost," dodal, jako by chtěl Mell ještě víc naštvat.
"Vstupte," ozvalo se zpoza dveří profesora lektvarů. Mell vstoupila s malou dušičkou. Ne že by to byl její první trest, to ne. Ale ty Snapeovy byly po celé škole proslulé svou nechutností. Třeba kuchat žáby.. Blee.
"Áá, slečna Bryantová. Už na vás čekám. Bohužel pro vás nemám nijak záživnou práci," zahájil Snape a bylo vidět, jak ho mrzí, že nemůže Mell napařit nějakou tu chuťovku. 'Asi tu nedávno měl Freda a George,' usmála se v duchu Mell. Ti dva měli tresty aspoň jednou týdně a Mell si nechtěla ani představit, co všechno už si museli vychutnat.
"Takže dnes vás čeká pan Filch v Pamětní síni a bude leštit poháry a plakety. Samozřejmě bez hůlky," ušklíbnul se. Vylezl ze svého kutlochu a odvedl Mell do již zmiňované místnosti. Tam si ji 'přebral' Filch a s tou jeho ohavnou kočkou chodili neustále okolo.
Těsně po osmé hodině se otevřely dveře. Mell zvedla oči od své zajímavé práce, až když zaslechla hlas profesorky McGonagallové. "Koho to nevidí oči mé?" zažertovala, když se profesorka vzdálila.
"Bryantová?" ozval se z druhé strany místnosti překvapený hlas. Osoba vyndala hůlku a pronesla potichu jisté kouzlo, aby je školník nerušil a hlavně aby jim nerozuměl ani slovo.
"Zdravim, Mell. Co ty tady?" optal se jí blonďatý chlapec v košili se zelenou kravatou. "Snad si nezlobila? Tohle se v Nebelvíru přeci nedělá," pokáral ji naoko.
"Já za to fakt nemůžu," pozdvihla Mell obočí a tvářila se nanejvýš nevinně. "To byl jeden milovaný profesor, víš? Asi si na mě zasednul," pokračovala, jako by byla vyjukaná jedenáctiletá prvačka. "A co ty chlapečku? Copak jsi udělal?" změnila téma.
"Asi jsem zlobil," přiznal blonďák s veselými jiskřičkami v očích.
"Co jiného bych čekala od Malfoye, že? Tak komu jsi ublížil tentokrát?" zeptala se Mell Draca. Tohle jeho chování se jí moc nezamlouvalo, ovšem chápala, že musí zachovávat mafloyovskou image.
"Asi nějakého prváka, fakt nevim. Já se v těch capartech nevyznám. Myslim, že byl z Nebelvíru," přiznával se pomalu svojí přítelkyni. Nenávist Nebelvír-Zmijozel byla pověstná mezi všemi kouzelník, co znali Bradavice.
"Malfoyi," zúžila Mell nebezpečně oči jako šelma, která zaostřuje oči těsně před skokem. Ale už nic nestihla, protože.. ji na hlavě přistál hadr, se kterým Draco dosud pečlivě leštil nějaký pohár. "Já ti dám," křikla Mell a hodila po něm svůj hadr.
"Bacha, Filch," vzpamatovala se po chvilce Mell a přerušila tím jejich bitku. Školník se opravdu nebezpečně blížil a jeho stará vypelichaná přítelkyně se táhla za ním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wastow Wastow | Web | 4. června 2007 v 20:15 | Reagovat

krásná kapča...nemůžu se už dočkat kdy bude další:).....(nejen že máš hezký blog..,ale taky moc hezky píšeš):))))))

2 Evča Evča | 4. června 2007 v 21:19 | Reagovat

Super! Nová kapča! Hned mám lepší náladu. Je to moc hezký

3 mishicka mishicka | 5. června 2007 v 10:01 | Reagovat

skvela kapitolka....uz sa tesim na dalsiu...:))

4 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 5. června 2007 v 14:24 | Reagovat

moc pěkné!!!! skvělá povídka!!! :D

5 romais romais | Web | 5. června 2007 v 14:58 | Reagovat

moooooc se mi to líbí=o)už se těším na další

6 III III | 5. června 2007 v 15:50 | Reagovat

Mooooc pěkný

7 Grencle Grencle | Web | 5. června 2007 v 21:22 | Reagovat

moooooooooooc hezký!!!!!!!!!! tahle povídka se mi moc líbí...

8 Flammea Flammea | Web | 10. června 2007 v 15:29 | Reagovat

super kapitolka sestři, neustále mě překvapuješ, jen co je pravda. ale máš to hezký a dobře se to čte. už se těsim, jak to bude pokračovat, když mi nic nechceš říct... =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.