1.kapitola - Já, Melanie Bryantová

28. dubna 2007 v 18:19 | moreen |  Známá neznámá
zdárek. začla sem psát povídku, která se jmenuje Známá neznámá. je to moje prvotina, tak doufám, že se to bude dát číst. ale nečekejte žádnej sáhodlouhej úvod.. :o) tahle povídka se teprv rozvíjí, takže newim, jak to dopadne. každopádně se tu objeví moje nejoblíbenější postava z knížek o HP. o koho jde, zjistíte v druhé kapitolce.
moc se omlouvám, ale protože je tahle kapitola úvodní, nečekejte ani drama, ani komedy. jinka budu moc vděčná za komenty.
přeju hezký počteníčko ;o)

"To byl zas týden," povzdechla si šestnáctiletá Melanie Bryantová. Celé dopoledne strávila v pohodlí svého pokoje a přemýšlela o událostech posledního týdne prázdnin. Za pár dní odjíždí zpět do Bradavic, svého druhého domova. Občas ji sice přepadaly deprese a ona o sobě přemýšlela jako o méněcenné, měla svůj život ráda takový, jaký byl.
Doma Mell nic nedrželo. Kdyby tu alespoň v okolí měla nějaké kamarádky. Jenže Bryantovi bydleli v místě, kdy byste kouzelníka nebo čarodějku široko daleko nenašli.
Naštěstí měla svého Merlina, malého maltézského pinče, roztomilého kamaráda do nepohody. V prvním ročníku školy byla kvůli Merlinovi vystavena všeobecnému posměchu, protože "pes přeci není žádné kouzelné zvíře". Mell by však za svého psíka dala ruku do ohně, a tak si na to spolužáci časem zvykli.
Merlin byl to nejlepší, co mohlo Mell v její osamělosti potkat. Měla sice mladší sestru Kate, jenže mezi nimi nebyl zrovna vřelý vztah. Mell ji moc nemusela zvlášť proto, že jí její prarodiče nezapomínali při každé návštěvě s Kate srovnávat. Z těchto soubojů vycházela vždy jako vítěz Kate.
'Copak můžu za to, že jsou babička s dědou vysazení zrovna na famfrpál?' říkala si při každé návštěvě. Mell měla strach z výšek, a tak jí let na koštěti vždycky naháněl hrůzu. Přesto se na famfrpál ráda dívala, jenže to babičce nestačilo. Nikoho nezajímalo, že má Mell lepší povahu i známky ve škole. Dobré známky jsou přece samozřejmostí a s tím chováním.. Kate se vždy dokázala před prarodiči dokonale přetvařovat.
"Melanie?" Matčin hlas narušil posvátný klid Mellina království. Nikdo, kdo ji doopravdy znal, jí neříkal Melanie. Mell to jméno nesnášela, jediní, kterým to tolerovala, byli profesoři a rodina.
"Ano mami? Jsem v pokoji," křikla dostatečně nahlas. Nemínila kvůli mamce odejít od rozdělané práce. Měla rozdělanou perokresbu tuší. K malování se Mell uchylovala v čase depresí, nejraději měla tuš, protože nechávala vyniknout černobílému kontrastu.
Za chvilku se ve dveřích objevila hlava Melliny matky, Jane Bryantové. "Zlato, právě jsem se vrátila z Příčné. Přinesla jsem tobě a Kate nové učebnice. Chtěla jsi ještě něco navíc?"
"Jo, chtěla. Asi si zapomněla na moje přísady do lektvarů?" zeptala se, i když předem znala odpověď.
"No jo. Máš pravdu. Tak tady máš peníze a skoč si pro ně sama. Už si na to velká dost."
"Dík za důvěru," odvětila Mell otráveně. "Můžu si vzít Huga? Poslala bych Alex dopis, že se na Příčné sejdem." Hugo byl starý rodinný kalous a Alex Mellina nejlepší kamarádka.
"Okey, ale ať je do oběda doma.
Ahoj Alex,
odpoledne musim nakupovat, nešla bys se mnou? Navrhuju ve tři v cukrárně Floreana Fortescuea. Pokud souhlasíš, rychle odepiš. Hugo musí být do oběda doma :o)
Zatim, Mell
Mell akorát dokončovala svůj výtvor, když se Hugo vrátil a začal se zběsile dožadovat její pozornosti. Přečetla si Alexinu odpověď a poslala Huga za mamkou.
Ahoj Mell,
samozřejmě, že přijdu, vždyť mě znáš. Tak odpoledne v cukrošce, budu se těšit.
Alex
Něco málo po půl třetí se Mell dala do kupy. Natáhla si volné kalhoty a triko. Do vlasů plácla trochu gelu a hotovo. Mrkla do zrcadla a na tváři se jí usídlil spokojený úsměv. Kdo by to byl řekl? Přes prázdniny prošla Mell menší změnou. Zhubla pár kil a nechala vyniknout ženským tvarům. Vlasy si podstatně zkrátila a teď nosila pohodlný rozcuch.
Ale hlavně.. Konečně našla svůj styl a začla nosit to, co se jí líbilo. Ne to, co se líbilo vždy dokonalé Kate, ani to, co se líbilo vždy nespokojeným prarodičům. Prostě našla sama sebe.
Seběhla ze schodů dolů do haly a šla rovnou před krb.
"Mami?! Tak já jdu nakupovat! A vrátím se až večer..," stihla ještě křiknout, než se vrhla do plamenů.
V duchu si řikala: 'Jak já ten letax nesnášim. Proč se ještě nemůžu přemisťovat?!' Odpověď vlastně byla jednoduchá. Ještě nebyla plnoletá a přemisťovat se neuměla.
"Příčná ulice." V tu ránu se všechno začalo točit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

kdo se objeví v příští kapitolce?

harry potter
draco malfoy
fred nebo george weasley

Komentáře

1 Flammea Flammea | Web | 28. dubna 2007 v 20:05 | Reagovat

Teda sestři. Pěkně jsi mě překvapila. Bych do tebe rozhodně neřekla, že se taky pustíš do psaní, ale musim přiznat, že se mi to líbí.

2 moreen moreen | 28. dubna 2007 v 21:39 | Reagovat

tak teda dík, no. vlastně sem doufala, že na to přijdeš až po nějaký době a ne hned první den.. ale stejně, první komentář potěší :o)

3 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 4. května 2007 v 10:59 | Reagovat

skvělé! moc se mi to líbí! už se hrnu na další...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.